Ομάδα Διαχείρισης Συναισθημάτων

Περισσότερα για την ομάδα μας, (κλικ στο «MORE»)

Συνεχίστηκε και τη φετινή σχολική χρονιά η λειτουργία της Ομάδας Διαχείρισης Συναισθημάτων. Είχαμε κάποιες μικροαλλαγές στη σύνθεση αλλά και στη μέρα συναντήσεων. Το Σάββατο που βρισκόμασταν πέρυσι δεν ήταν η καλύτερη επιλογή γιατί όλο και κάποιες οικογένειες πήγαιναν κάπου με αποτέλεσμα να έχουμε αρκετές ελλείψεις. Αλλάξαμε τη μέρα σε Τετάρτη, μετά το πέρας των μαθημάτων για να μην ώστε να μην διαταραχθεί η λειτουργία του σχολικού προγράμματος.

Σημαντική ήταν και πάλι η συμβολή της διευθύντριας του σχολείου κ. Παγουλάτου Ευαγγελίας, που και η ίδια είχε ασχοληθεί στο παρελθόν με εξωδιδακτικά προγράμματα και «αγκάλιασε» την προσπάθεια μας, παραχωρώντας τη βιβλιοθήκη και ότι άλλο ζητήθηκε από εποπτικό υλικό, φωτοτυπίες κλπ για να μπορούμε να λειτουργήσουμε σε ένα ιδανικό περιβάλλον και γιαυτό την ευχαριστούμε.